MADAGASKAR

Termin wypraw konsultujemy z zainteresowanymi uczestnikami, którzy prześlą formularz zgłoszeniowy.

Koszt:
€ 1 925. 00 (A) + € 1 150. 00 (B)

Plan:
1 – Przylot do Antananarivo / przejazd do miasta i zakwaterowanie / relaks po podróży / warsztat jogi*
2 – Antananarivo / zwiedzanie miasta
3 – Całodzienny przejazd samochodem do Mahajunga
4 – Pobyt w Mahajunga
5 – Wypad na Plage de Grand Pavois i jej okolice
6 – Przejazd samochodem do Ankofy / przeprawa łodzią na wyspę Nosy Be / zakwaterowanie
7- Wypad do zakątków Nosy Be
8 – Rejs na wysepki Nosy Komba i Nosy Tanikely
9 – Przeprawa łodzią do Ankofy / przejazd samochodem do Diego-Suarez / zakwaterowanie
10 – Wycieczka łodzią na Mer Émeraude (Morze Szmaragdowe)
11 – Wypad w góry Ambre (Montagne d’Ambre)
12 – Przelot do Antananarivo
13 – Wypad do Ambohimanga
14 – Odlot do Europy

*Każdego dnia – rano i wieczorem – przewidziana jest zindywidualizowana 1,5 godzinna praktyka jogi: asany (ćwiczenia fizyczne), elementy technik oddechowych, relaksacja, medytacja…  Ale joga jodze nie równa – z hatha-jogi wyodrębniło się jej kilkadziesiąt zróżnicowanych odmian, od ezoterycznych po racjonalne, od statycznych po dynamiczne – dlatego my korzystając z tego co w jej tradycji najwartościowsze będziemy szukać własnej jogi łączącej mądrość Wschodu z nauką Zachodu. Pracę z ciałem i umysłem dostosujemy do indywidualnych oraz psychofizycznych potrzeb i możliwości każdego z ćwiczących uczestników wyprawy.

Trasa podróży

(legenda do mapki: połączenia lądowe zaznaczono linią czerwoną; przeloty samolotem zaznaczono linią niebieską)

Madagascar trasa podróży 1

Madagaskar (3)Madagaskar

Madagaskar, nazywany niegdyś Île Rouge (Czerwona Wyspa), a to z powodu ceglanego koloru gleby) jest czwartą największą wyspą świata i jedną z najuboższych w ekonomicznym systemie. To jedyna w skali globu wyspa prawdziwie afro – azjatycka, gdzie w doskonały i płynny sposób rasy te zmieszały się rodząc unikalną społeczność Malgaszy. Zamiłowanie hodowli zebu splata się z tam z kulturą upraw ryżu, powszechna bieda z enklawami bogactwa, a wyżynne krajobrazy centralnego masywu Plateau kontrastują z ekosystemami obszarów lasu deszczowego i pasmami złotych, prawie bezludnych plaż, okrytych kopułami dorodnych palm kokosowych.

Grande Île – Wielka Wyspa (inne historyczne określenie Madagaskaru) – obejmuje niezliczone gatunki endemicznej flory i fauny wielce odmienne od okazów bliskiej Afryki. Wspomnijmy tylko, że zamieszkuje tu np. 70% światowej populacji lemurów i 3000 gatunków motyli, z tej liczby 97% to okazy endemiczne. Dodajmy jeszcze łatwo dostrzegane na łonie natury kameleony, niejadowite węże, barwne jaszczurki, wyrośnięte żółwie promieniste.

Madagaskar (8)W tysiące idą odmiany orchidei napotykane podczas eksploracji dżungli, a przemysłowa uprawa jednej z nich – wanilii – dostarcza na rynek światowy lwią część najlepszego produktu. Na Madagaskarze odnajdziemy też sześć gatunków baobabów, od egzemplarzy kilkunastocentymetrowej wysokości po okazy kilkunastometrowe, podczas gdy Afrykę zamieszkuje tylko jeden gatunek.

Madagaskar to teren rozległy i przebogaty w dobra natury. Niestety, dwutygodniowy okres podróży nie pozwala odwiedzić wszystkich najważniejszych. Proponowana trasa wiedzie miejscami uznanymi za najlepszą wizytówkę przygodowego Madagaskaru. W podróży wykorzystamy najpopularniejszy na wyspie i sprzyjający przygodzie środek transportu – tanie taxi brousse. Z powodu odległości niezbędne będzie skorzystanie z połączenia lotniczego.

Proponowana podróż w pierwszej kolejności poprowadzi na północ wyspy, do miasta Mahajunga i łodzią motorową na wyspę Nosy Be. Powrócimy na Grande Île i udamy się jeszcze wyżej, do Antsiranany – bazy wypadowej na Morze Szmaragdowe (Mer d’Émeraude) i górskiego parku narodowego Ambre. Do Antananarivo – stolicy Republiki Madagaskaru – powrócimy samolotem, a ostatni etap poświecimy na wypad do niedalekiego miasta Ambohimanga – niegdysiejszej siedziby królewskiej rodziny Merina.