MAURITIUS i REUNION

Termin wypraw konsultujemy z zainteresowanymi uczestnikami, którzy prześlą formularz zgłoszeniowy.

Koszt:
€ 2154.00 (A) + € 1216. 00 (B)

Plan:
1 – Przylot na Mauritius / Przejazd do Mahebourga / zakwaterowanie / warsztat jogi*
2 – Dzień relaksu na plaży w zatoce Blue Bay
3 – Wyjazd autobusem do Trou d’Eau Douce / rejs łodzią i piknik na wyspie Île aux Cerfs / powrót do Mahebourga
4 – Przejazd do Pereybere na północy Mauritiusa / zakwaterowanie / wieczór na plaży /
5 – Wypad do ogrodu botanicznego Pamplemousse / przejazd do Port Louis i spacer po stolicy Mauritiusa / powrót do Pereybere
6 – Powrót do Mahebourga
7 – Przelot z Mauritiusa do Saint Denis na wyspie Réunion / zakwaterowanie
8 – Przejazd lokalnym autobusem do Saint Pierre / zakwaterowanie / spacer po mieście
9 – Poranny wyjazd busem do wulkanu Piton de Fournaise / wspinaczka do krateru / w godzinach popołudniowych powrót do St Pierre
10 – Wczesnoporanny wyjazd miejscowym autobusem do Saint Louis i przesiadka na autobus do Cilaos w kotlinie Cilaos (Cirque de Cilaos) / zakwaterowanie / przejazd do wysokogórskiej wioski Îlet à Corde / w drodze powrotnej górski trekking szlakiem GR R1 do Cilaos
11 – Przejazd z Cilaos do Saint Denis / zakwaterowanie
12 – Wczesnoporanny przejazd autobusem do Saint Andre / przesiadka na autobus do Hell-Bourg w kotlinie Salazie (Cirque de Salazie) / wejście do wodospadów Les Trois Cascades / powrót do Saint Denis
13 – Ostatni dzień w Saint Denis
14 – Odlot do Europy.

*Każdego dnia – rano i wieczorem – przewidziana jest zindywidualizowana 1,5 godzinna praktyka jogi: asany (ćwiczenia fizyczne), elementy technik oddechowych, relaksacja, medytacja…  Ale joga jodze nie równa – z hatha-jogi wyodrębniło się jej kilkadziesiąt zróżnicowanych odmian, od ezoterycznych po racjonalne, od statycznych po dynamiczne – dlatego my korzystając z tego co w jej tradycji najwartościowsze będziemy szukać własnej jogi łączącej mądrość Wschodu z nauką Zachodu. Pracę z ciałem i umysłem dostosujemy do indywidualnych oraz psychofizycznych potrzeb i możliwości każdego z ćwiczących uczestników wyprawy.

Trasy podróży

(połączenia lądowe zaznaczono linią czerwoną; przeloty samolotem zaznaczono linią niebieską)

Mauritius

Mauritius - trasa podróży

Réunion

Reunion trasa podróży

Mauritius (5)Wyspy Mauritius i Réunion (Maskareny)

Maskareny to mikroskopijna kraina na Oceanie Indyjskim na wysokości Afryki Południowej, oddalona 10.000 km od Europy i 800 km na wschód od Madagaskaru. Archipelag dwóch wysp doskonale wpisuje się w klasyfikację kierunków wyjątkowo turystycznie pożądanych, kusząc nieograniczonym wachlarzem atrakcji krajobrazowych i kulturowych. W sercach milionów urlopowiczów zaistniało do tej pory tylko jedne tamtejsze słowo Mauritius – synonim prestiżowych wakacji i rajskich plaż. Mauritius znamy przede wszystkim ze zdjęć turystycznych folderów i pocztówek, rozpalających wyobraźnię intensywnym błękitem nieba i fotografią luksusowego hotelu w cieniu palm, położonego przy złoto-piaszczystej plaży.

Alternatywą pasywnego relaksu w takim otoczeniu jest proponowana intensywna podróż pełna codziennych wrażeń i kwaterowanie w kreolskich hotelikach, degustowanie kulinariów w prowincjonalnych restauracjach, oraz ekscytująca podróż kolorowymi autobusami miejscowej komunikacji.

Reunion (16)Wulkaniczna wyspa Réunion leży 170 km na zachód od Mauritiusa (35 min. samolotem) i bez wątpienia jest brylantem w turystycznej koronie ziemskiego globu. Krajobrazowo Reunion stanowi przeciwieństwo Mauritiusa. W centrum wyspy dominują trzy tzw. cirques – Mafate, Cilaos i Salazie – kotliny wewnątrz gigantycznej kaldery wulkanicznej. Szczególnie dwie pierwsze tworzą scenerię jurajskiego krajobrazu w pełni oddanego miłośnikom górskich wędrówek.

Wschodnie i południowe wybrzeże Reunion przepełnia zieleń surowej roślinności, miejscami wytrzebionej gigantycznymi pasami zastygłej lawy i czarnego popiołu, natomiast zachodnie krańce wyspy nastrajają do odpoczynku nad oceanem. Plaże Bucan Canot, Roche Noire, czy też L’Hermitage les-Baines oddziela od wzgórz zwarty szereg białych willi i hoteli w otoczeniu palmowych ogrodów. W bród tutaj doskonałych nadmorskich restauracji i barów, dyskotek i szaleństwa wodnych sportów. Są też i rekiny stanowiące bardzo realne zagrożenie.
Réunion jest wyjątkowym dziełem nie tylko potężnych sił natury, ale i ludzi: Europejczycy, Afrykanie, Malgasze, Chińczycy i Hindusi – każda z tych grup wniosła na wyspę istotny element własnej tradycji i mentalności. Etniczne zróżnicowanie spaja wyspę i jest jej kulturowym skarbem, uświetnionym zapachem tropikalnych kwiatów, smakiem tutejszych owoców, słońcem.

Reunion (3)W pierwszej kolejności udamy się na Mauritius, a bazą w pierwszych dniach stanie się nadoceaniczne, historyczne miasto Mahébourg. Potem przeprowadzimy się na północ wyspy, nad słynną zatokę Grand Baie, skąd bliżej do Port Louis – stolicy Mauritiusa – i wyjątkowego ogrodu botanicznego Pamplemousse, mieszczącego unikalny, zbiór botanicznych wspaniałości.

Po przelocie do Saint-Denis na Réunion udamy się na południe i w pierwszej kolejności udamy się na pieszą eskapadę do krateru Piton de Fournaise – jednego z aktywniejszych wulkanów na świecie. Równie inspirującym doświadczeniem krajobrazowym będzie wizyta w kotlinach Cilaos oraz Salazie.

 

Post navigation