Nauczyciele

caroline_boulinguez

Caroline Boulinguez

Prekursorka Ashtanga Vinyasa Yogi w Paryżu, gdzie uczy od 1998 roku w swej szkole Samasthiti Studio, niedaleko placu Bastylii w dzielnicy Marais. Przez 15 lat praktykowała u Shri. K. Pattabhi Joisa uzyskując dyplom uprawniający ją do nauczania Ashtanga Jogi według jego metody. Praktykowała też metodę T.K.V. Desikachara u Bernarda Bouanchauda, a u Aline Frati opartą na tradycji kaszmirskiej niedwoistości, zainicjowaną przez Jean Kleina. Również przez kilkanaście lat zgłębiała jogę Iyengara, zwłaszcza jej aspekt terapeutyczny, wraz z Corinne i Faek Birią. Podróżowała po świecie prowadząc staże oraz uczestnicząc w międzynarodowych tournée Pattabhi Joisa, Davida Swensona, Lino Miele’a, Richarda Freemana i innych mistrzów jogi. Wykształciła wielu nauczycieli w szkole Skrzydła Jogi (Yoga Wings), której jest założycielką. Nauka trwa tu 3 lata (500 godzin) i kończy się uzyskaniem dyplomu Yoga Alliance.
Caroline prowadzi też szkolenia Prenatal Yoga w centrum FIT Lieder, a razem z agencją APEC opracowuje metody relaksacyjne dla młodych biznesmenów. Z wykształcenia jest indologiem ze specjalizacją sanskrytu.

basia_lipska2

Basia Lipska Larsen

Jest jednym z największych autorytetów Jogi w Polsce, od lat ucząc pasjonatów na wszystkich możliwych poziomach – także przyszłych nauczycieli jogi.
Urodziła się w Polsce, ale większość życia spędziła za granicą – w Azji, Kanadzie, by w końcu osiąść w Norwegii. Tam też założyła rodzinę, a swojego męża Norwega poznała właśnie dzięki Jodze. Co podkreśla na każdym kroku – Joga absolutnie odmieniła jej podejście do życia i samej siebie, wyrwała ją ze szponów stresu, ciągłego przemęczenia i niskiej samooceny.
Basia od lat promuje też nawyk domowej praktyki. Własne miejsce do ćwiczeń oraz czas poświęcony tylko sobie. Dla Basi to nietykalne, wręcz święte elementy praktyki. Ich znaczenie potwierdziło się szczególnie, gdy w wieku 41 lat Basia urodziła swoje pierwsze dziecko i musiała ograniczyć do minimum zajęcia Jogi poza domem.

radek_rychlik2

Radek Rychlik

JPierwszy w Polsce nauczyciel, badacz i popularyzator dynamicznych odmian hatha jogi. Pierwszy kontakt z jogą miał w w wieku 15 lat w 1995r. Od 18 roku życia joga stała się jego codzienną praktyką. Spędził ponad rok w Indiach, gdzie uczył się jogi m.in. od BNS Iyengara i Pattabhi Joisa. Pracował w Omega Institute for Holistic Studies w USA, gdzie wziął udział w 2 kursach nauczycielskich ashtanga jogi z Beryl Bender Birch oraz w zajęciach Davida Life’a, Sharon Gannon, Barona Baptiste, Anny Forrest i innych. Podczas podróży po Europie brał udział w kursach dla nauczycieli z Nancy Gilgoff oraz warsztatach z Hamish Hendry, Dominic Carigliano i Javierem Castro. W Polsce brał udział w zaawansowanych kursach, także nauczycielskich, czołowych polskich joginów: Romka Grzeszykowskiego, Jurka Jaguckiego i Konrada Kocota. Jest członkiem Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, ukończył organizowany przez nie kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności kinezypsychoprofilaktyka. Ukończył studia na warszawskim AWF-ie, gdzie prowadził pionierskie badania z dziedziny fizjologii i biomechaniki dotyczące ćwiczeń jogi zakończone kilkoma publikacjami naukowymi m.in. w Human Movement i Wychowanie Fizyczne i Sport. W 2002r. założył pierwszą w Polsce szkołę dedykowaną dynamicznym odmianom jogi: ashtanga i vinyasa. Od tamtej pory prowadzi zajęcia i warsztaty w całej Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Hiszpania i Chorwacja). Nauczyciel gwiazd, sportowców i tancerzy. Pracował m.in. Z Natalią i Pauliną Przybysz, Mateuszem Kuśnierewiczem i Ewą Gawryluk. Prowadził szkolenia z zakresu jogi i technik radzenia sobie ze stresem m.in. dla Zarządu TVN, Zarządu Poczty Polskiej, firmy Electrolux. Wystąpił m.in. w TVN, TVP2, Polsacie, Twoim Stylu, Wysokich Obcasach i Glamour.
Lata praktyki, nauczania oraz zgłębiania wiedzy naukowej o funkcjonowaniu ludzkiego ciała i umysłu doprowadziły do wypracowania przez niego unikalnego, autorskiego systemu ćwiczeń Joga Funkcjonalna.
Poza uczeniem jogi pisze artykuły do magazynów Joga i Trainer oraz studiuje neurokognitywistykę. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i na rolkach, pływa, podróżuje, gotuje pyszne potrawy i medytuje w tradycji Vipassana.